×

Ponad 178 tysięcy złotych na wsparcie dla dzieci pracowników Polskiej Miedzi

KGHM KGHM

Rekordowa zbiórka w trakcie akcji „Pączek ze szlachetnym nadzieniem” organizowanej co roku w Tłusty Czwartek w zakładach pracy należących do KGHM Polska Miedź. Tym razem zebrano ponad 178 tysięcy złotych. Pieniądze e zostaną rozdzielone pomiędzy piątkę dzieci pracowników Grupy kapitałowej, które potrzebują wsparcia.

Ponad 178 tys. złotych zebrano ze sprzedaży pysznych pączków. Akcja organizowana jest w KGHM od 10 lat. Zebrane środki są przekazywane na leczenie chorych i wymagających rehabilitacji dzieci pracowników KGHM.

W organizację tegorocznej edycji „Pączka ze szlachetnym nadzieniem” zaangażowanych było około 100 wolontariuszy ze wszystkich oddziałów KGHM. Na chętnych tego dnia czekało 18 tysięcy pączków w 27 punktach dystrybucji zlokalizowanych w oddziałach i spółkach Grupy, m.in. PMT Linie Kolejowe, Lubinpex, Energetyka czy PeBeKa.

Pieniądze z tegorocznej zbiórki koleżeńskiej trafią do pięciorga chorych dzieci pracowników KGHM:
• Maja i Natalia
4-letnie córki pracownika ZG Rudna są bliźniaczkami, które urodziły się przedwcześnie z objawami niedotlenienia. Obie dziewczynki codziennie zmagają się z wieloma problemami zdrowotnymi. Maja ma porażenie mózgowe, autyzm, niepełnosprawność ruchową, obniżone napięcie mięśniowe, zaburzenia integracji sensorycznej, wadę wzroku. Jej siostra, Natalia ma wadę wzroku, niepełnosprawność ruchową, hipotonię mięśniową uogólnioną.
Antoś
2,5-letni syn pracownika ZG Polkowice-Sieroszowice urodził się jako wcześniak. Ma orzeczenie o niepełnosprawności. Cierpi na porażenie mózgowe, które objęło nóżki oraz uropatię i ubytek przegrody międzyprzedsionkowej. Dziecko wymaga opieki neurologa, okulisty, kardiologa, urologa i otolaryngologa. Potrzebuje stałej rehabilitacji i sprzętów medycznych. Wygrał życie, ale jeszcze musi powalczyć o zdrowie.
Szymon
15-letni syn hutniczki z Głogowa w wyniku nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego jest osobą niepełnosprawną. Zmaga się z niedowładem połowicznym lewostronnym, upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym, padaczką oraz afazją. Szymon potrzebuje stałego intensywnego leczenia i rehabilitacji, by mógł jak najlepiej rozwijać się i w przyszłości samodzielnie funkcjonować.
• Szymon
17-letni syn hutnika z Głogowa cierpi na zespół Smitha-Lemlego-Opitza. Wymaga stałej opieki. Od początku swojego życia jest osobą zupełnie zależną od innych. Nie jest samodzielny w żadnym aspekcie. Nie komunikuje potrzeb, nie je samodzielnie, nie chodzi. Wymaga stałej pomocy lekarskiej, systematycznej rehabilitacji.